KONST / Litografier / Färglitografi 8761037
*
nr 876 1037
Färglitografi
oidentifierad konstnär, föreställande Bengt Lindström, bladets mått: 47x52
Kondition: med dedikation skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2014
kl 18:59:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 15:27:57
1
350 kr
17/2 18:54:38
2
Vinnande bud
- Tema
17 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi samlat litografier och etsningar med mera av Albin Amelin, Hans Arnold, Enrico Baj, Louis Bastin, Ola Billgren, Ernst Billgren, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Slas St ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Färglitografi
Kondition: med dedikation skadad
Läs mer om Grafik
nr 876 1037
Färglitografi
oidentifierad konstnär, föreställande Bengt Lindström, bladets mått: 47x52
Kondition: med dedikation skadad
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/2 15:27:57 | 1 | 350 kr |
| 17/2 18:54:38 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
17 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi samlat litografier och etsningar med mera av Albin Amelin, Hans Arnold, Enrico Baj, Louis Bastin, Ola Billgren, Ernst Billgren, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Slas St ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



